grilování trochu jinak – Tandoor

Proč je jídlo z Tandoori tak zdravé

Tyto pece se používají na celém Středním východě, v Indii, v Pákistánu a dokonce i v částech střední Asie a Číny. Mohou to být velké, trvalé konstrukce uložené v kuchyni nebo v exteriéru, nebo mohou být menší, přenosné pece, které mohou být přenášeny z místa na místo. Jsme fascinováni tím, jak fungují, stejně jako lahodnými pokrmy, které dokážou udělat!

Bez ohledu na velikost, tvar nebo oblast původu fungují všechny tandoorové pece v zásadě stejným principem. Pece jsou vyrobeny z hlíny s nějakým izolačním materiálem na vnější straně. Jsou válcovité a často zakřivené směrem nahoru jako úl nebo džbán, aby koncentrovali teplo. Horní otvor umožuje přístup a větrání.

Na dně je umístěn oheň, který ohřívá jak stěny trouby, tak vzduch uvnitř až na 480° C! Při pečení se zuhelnatělé palivo múže ponechat uvnitř, takže teplota zůstává při vaření jídla konzistentní.

Ploché chleby, jako je naan, se dávají péct na boky trouby (jako na obrázku výše). Přilnou k nahřívanému povrchu, pečou se velmi rychle a po dokončení se odlupují. Maso se obvykle peče na dlouhých špízech, které jsou buď vkládány přímo do trouby nebo pečené přes otvor pece.

Jednou z největších výhod těchto pecí je, že jakmile se zahřejí, udržují konzistentní vysokou teplotu po dobu několika hodin s velmi malým přídavným palivem. To je velká výhoda v částech světa, kde je palivo vzácné.

Jídlo je zároveň zdravé protože nepřichází do kontaktu s otevřeným plamenem jako u běžného grilování, ale peče se jenom naakumulovaným sálavým teplem ze stěn hliněné nádoby.

Ačkoli jídlo lze uvařit i na plynovém sporáku, elektrické nebo mikrovlnné troubě, nebo ugrilovat stejně jídlo uvařené v tandoor peci je mnohem chutnější ve srovnání s potravinami vařenými v jiných varných zařízeních. Tandoor se používá k pečení chleba, naan, pizza, paneer tikka, grilování a další druhy jídel. Existuje mnoho výhod vaření jídla v tandooru, tady jsou některé z nich:

Jídlo má skutečně přírodní vůni – když vaříme jídlo na plynovém sporáku, dochází k odpaření přírodní vůně a chuti jídla a mění se skutečná chuť jídla. Ale jídlo, které se vaří v tandooru, udržuje skutečnou chuť jídla, protože se peče pouze ve své vlastní šťávě.

Zdravé a výživné potraviny – potraviny dělané v tandooru zůstávají chutné i zdravé. Můžete jíst zdravou zeleninu, kuře, maso a další potraviny ztráty živin.

Příprava nízkokalorických potravin – Když děláte jídlo v tandooru, nevyžaduje mnoho oleje ani másla, protože jídlo se peče v jeho vlastní přírodní šťávě. To znamená, že můžete jíst všechny druhy lahodných jídel bez obav o kalorie!

Minimum paliva – Jakmile se tandoor zahřeje, zůstává horký po velmi dlouhou dobu. To znamená, že v minimálním čase můžete vařit velké množství jídla, aniž byste museli plýtvat množstvím elektrické energie.

Doba potřebná k přípravě jídla v této troubě je nižší, než jakákoli jiná trouba, kvůli vysokým teplotám a trvalému ohřevu.

Není potřeba žádné čištění, tandoor se díky vysoké teplotě jednoduše vypálí sám při dalsím nahrátí.

Ochutnat dobroty z tohoto grilu mohou účastníci 6. turnaje SPG na Snailu již tuto neděli 9.9.2018. 

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *