Geocaching na Snailu

Golf a geocaching

Tak máme také na našem hřišti kešku… Ne snad z touhy být světoví, dnes přece už (skoro) každý má kešku, ale říkáme si – třeba někoho to prostředí zaujme a příště si přijde zahrát…

A že nevíte, co to taková keška je? Ale víte, a pro to málo ostatních jen stručně: Je taková celosvětová hra zvaná Geocaching. Vzniklo to (jak jinak) v Americe, organizuje se to (jak jinak) po Internetu a v současné době to hraje několik (přes šest) miliónů hráčů. Spočívá to v tom, že na Internetu se publikuje listing – popis kešky (u té naší je samozřejmě povídání o golfu i o hřišti). Listing obsahuje i zeměpisné souřadnice (třeba naše keška má souřadnice N 50° 10.337 E 014° 20.705), na které autor předem uložil krabičku s drobnostmi na výměnu a hlavně s návštěvní knihou neboli logbookem – jinak tomu stejně nikdo neřekne. Takových krabiček je na světě přes tři milióny. No a ostatní hráči vezmou chytrý telefon nebo GPS, dojdou si na zadané souřadnice, něco si třeba vymění a hlavně se zapíší do logbooku a pak se zalogují i na Internetu. A autor má poté radost, cože pěkného mu tam napsali 😉

A k čemu je to celé dobré? Řečeno slovy našich pisálků, je to hra na pomezí sportu a turistiky. Přeloženo do češtiny to znamená, že se pěkně projdete, něco zajímavého cestou uvidíte a kešky vás leckdy přivedou na místa, která byste jinak nenavštívili (třeba naše hřiště, že…).

Znalci namítnou, že to je příliš stručné, že třeba kešek je víc druhů, s tou publikací to není také tak jednoduché, že se věci dnes spíše nevyměňují, ale kradou – a budou mít samozřejmě pravdu, ale neradi bychom vás příliš unavovali. Ostatně, veškerá další moudra naleznete – jak jinak – na Internetu, třeba stránky o geocachingu i v češtině zde:

htpps://www.geocaching.com

a listing naší kešky tady:

https://www.geocaching.com/geocache/GC7RX42_golf-pro-kazdeho?guid=31d026cb-13ac-42fb-a233-689aba369402

(pozor, souřadnice se vám ukáží až po registraci – bezplatné a jednoduché)

Takže keška je na místě a vy čekáte, jaké logy vám mailem přijdou. A leckdy opravdu potěší mne jako autora a jistě i pana prezidenta J Tady jsou některé:

·         {FTF} 19:28

Pípla, když jsem nasedal do auta na letišti. Tak jsem to vzal jinou cestou, než běžně jezdím a jel si pro novou keš. Zaparkoval jsem a dámy, které hrály golf mi sdělily, že pokud jdu pro keš, tak jsem první. Což mě překvapilo. Ani jsem to nečekal. Už dlouho se sem chystám si golf vyzkoušet. Tak snad už to brzo klapne.

(To je zápis z prvního nálezu, neboli FTF. Pořádají se na něj hony spojené s dostihy a velmi se v kešerské komunitě cení)

·         Mám rád individuální bezkontaktní sporty, golf se dá prý hrát do hodně vysokého věku, třeba ještě někdy začnu…

·         V místě probíhal trénink, pozdravil jsem se s panem domácím :), divil se, že nemizí míčky ze schránky, že si je kačeři neberou jako suvenýry. Tak jsem ho trochu poučil o výměně obsahu keše.Jinak prostředí klidné a přivítání milé.

·         Díky za přivedení do známých míst.

·         Diky za ukazani velmi pekneho a zajimaveho mista. Ta chyse zrejme z hliny nema chybu.

·         Děkujeme za pozvání na zajímavé místo i pěkně provedenou kešku.

·         Děkujeme za přivedení do pěkného, neobvyklého golfového areálu 🙂

·         Dneska jsem jen v rychlosti proběhl kolem a odlovil pár krabiček, ale příště snad už vezmu i hůl do ruky 🙂

·         Při vybírání pošty si mě odchytl majitel/provozovatel/prezident a měl jsem to rovnou i s přednáškou a návštěvou galerie. Do budoucna se plánuje i kavárna, tak to jistě nebyla má poslední návštěva.

·         Cestou ke kesi nikde nikdo, na miste ale z druhe strany boudy velka party s grilovanim 🙂 Diky za kes a ukazani zajimaveho mista, treba si jednou prijdeme zahrat, ma to tu kouzlo srdcaru.

·         Dik za pekne umistenou cache a poznani golfoveho hriste, ktere bych tu nikdy nehledal. Puvodne jsem si myslel, ze jde o nejaky for a ne ze tu najdu plnohodnotne golfove hriste.

·         Asi to taky budu muset někdy vyzkoušet. A tady se to jeví na první golfové krůčky ideální. Díky za ukázání hřiště a také za pěkné uložení keše.

·         Zrovna dnes jsme se bavili, že prý golf prý už není jen pro horních deset tisíc. Za kešku díky.

·         Pekne prostredi, skoda, ze jsme nemeli hole sebou, diky za kes

·         Každý přeci ví, že golf byl vynalezen během bitvy na Zeleném poli, kdy Bandobras Bral (na hobita opravdu velkého vzrůstu – tak velkého, že bez problémů jezdil na poníkovi) jednou ranou dřevěnou palicí urazil hlavu vůdce skřetů Golfimbula, která zapadla do králičí nory. Tímto udatným činem vyhrál bitvu a vynalezl golf.

Takže kešeři, vyzkoušejte golf! A golfisti, co kdybyste vyzkoušeli geocaching? A obě skupiny mohou začít třeba u nás na Snailu…

Zapsal 18. 2. 2019 Ota Peukert

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *