Když na Šneka prší … aneb Moje deštivá vernisáž.

Přijala jsem před časem milé pozvání prezidenta golfového klubu Golf Snail Úholičky – pana Petra Šediny a dne 14.4. 2019 připravila pro jeho golfový klub a zdejší mistry přesného odpalu, malou vernisáž svých obrazů a dalších děl.

Ani v nejmenším jsem si nepřipustila, že v umělecké galerii vybudované uprostřed krásné přírody, bude mít hlavní slovo počasí, a ne já a moje práce.

Dlouho jsem se těšila, plánovala, jak rozmístím venku obrazy, na velké dece udělám piknik s ochutnávkou svých domácích marmelád atd…

Jenže člověk míní… a příroda mění

Když jsem odjížděla 14. z domu, padal déšť se sněhem, foukal studený vítr… dcera prudila a ptala se, jestli tam bude topení.

Celá akce začínala v 10 hod oficiálním golfovým turnajem SPG Tour 2019 a po jeho skončení mělo přijít na řadu moje uměni.

Jenže když je člověku zima, má mokré ponožky z trávníku jako moje Anička…tak tělo zahájí úsporný základní režim zvaný potrava a dříve sebevíce uměni nakloněná duše zkrátka nevyleze z ulity.

Má obrazová vernisáž se tudíž proměnila spíše na degustační marmeládovou party, ale i z toho jsem měla radost. Místo obrazů se prodaly marmelády, rychlostí blesku se sluply dva veliké mazance a krabice perníků.

Pan prezident Šedina chodil s hlavou skloněnou, omlouval se za počasí, topil v kamnech a vařil mojí zmrzlé dcerce čaj.

Přiznávám, že ta pravá nálada to nebyla…

Pak ale jako na povel přestalo pršet, ze své ulity vykouklo sluníčko, venku to rozbalila kapela a děti začaly řádit. Zkoušeli jsme hrát golf, obdivovali parkuristy z gymnastického klubu Hannah Bártikové, pojídali vynikající česnekové placky z tandori pece a klábosili s přáteli, kteří na moji vernisáž i přes nevlídné počasí dorazili.

Druhá polovina dne byla tedy velmi příjemná, užili jsme si zdejší krásnou přírodu, nádhernou vyhlídku na pravé rameno Vltavy a přátelskou atmosféru i dobroty. Moje Anička nakonec ani nechtěla odjet a radovala se z toho, ze ma novou kamarádku Ninu, která ji na památku věnovala svůj růžový golfový míček se jménem. Má ho na stole a stále se ptá, kdy zase pojedeme na golf.

Prý to byl – cituji: „super skvělej den“.

Tak nevím, asi budeme muset začít s golfem 🤩…

Zapíšete nás do klubu, pane prezidente Šedino? 😊

 

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. „Šnekům v odpališti, ať to pěkně sviští“
    chtěla by ještě přát…
    Autorka článku, co zapomněla se podepsat 😮

    Blanka Zdeňková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *