Sociální škatulky

Škatulata batulata

Nehrál jsem tuto hru od let raného dětství. Jejím smyslem je obsadit méně židlí než je lidí, což ale znamená to, že ten, kdo není hbitý, průbojný a dostatečně chytrý, neobsadí žádné místo a nemůže hrát dál..

Velmi poučná dětská hra, kterou hrajeme bezděčně i v dospělosti. Společenské zařazení, usazení -chcete-li, a společenské statuty vytvářejí náhled na lidi i na kvalitu jejich práce. Setkávám se s tím i já, když návštěvníci golfového klubu zavítají i do Golf Snail Gallery a diví se: „Kdo vlastně jste?“ Kam patří ti, kteří vystavují svá díla na golfovém hřišti? Kdo jsou ti, kteří organizují výstavy uprostřed přírody při golfových turnajích. Kdo jsou ti, kteří vystupují z pomyslných krabiček a zdají se na první setkání nezařaditelní?

Čím jste? Kam patříte? Jak si to můžete dovolit? Ptají se mě lidé, kteří potřebují mít přesné definice a označení pracovních či životních funkcí. Čím jsou umělci, sportovci a přátelé klubu Golf Snail?

Není na to jednodušší odpověď, než to, že jsem člověk. Člověk, kterého motivuje zájem, láska, obdiv a přátelství. A stejní jsou všichni lidé, kteří ve světě reality hledají a nacházejí radost, odpočinek a snad i únik ze všedního dne.

Jsme zde, tady a teď. Milujeme královský sport, ale i výtvarné umění, které zaznamenává krásu přírody a života kolem nás. Patří k nim i malíř Jan Dvořáček a jeho úspěšná výstava, která se konala v Golf Snail Gallery 12. května 201

9.

Napsal: Petr Šedina

Upravila: Hannah Bartíková

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *