Covid 19

Existence  průsečíku naštvanosti a  bezmoci je  tato doba. Doba, kdy zákony a moc vlády, která je vytváří,  mění své zásahy a změny v  šikanu a psychické ožebračování  spoluobčanů,  libé  populistické kecy.

Nedivím se, proč také?  V historii to nebylo jiné. Nebude to ani v budoucnu.  Jen současnost mě  vadí. Sami lidé jsou vykonavači  moci, nesmyslů, ochránci, důvodů  ve jménu „dobra“, které jim implantují do mozku, stále se opakující výhružky sankce, nařízení. Strach? Nebo osobní uvědomění?  Možná něco takového? Ale především je to spokojenost. Mám co mám, a vždy si řeknu jsem na tom ještě dobře. Lépe než soused, který nemá nic, přestože pracoval a snažil se. Lépe než drobní   živnostníci a obchodníci umělci, kteří do nedávna věřili na své vlastní možnosti píli a šikovnost. Nic takového už není, megalomanské zájmy, nenasytnost, vede mnohé slušné a chytré lidi do vytvořených uliček z kovového plotu a  pásek z igelitu. Poslušnost ovcí a beránků.

Každý může v této době projevit zájem o ty druhé o to, co a čím jsou zbaveni svobody. Každý může  projevit empatii a porozumění.  Obracím se tedy, a věřím, že zákony a paragrafy nejsou jen pro zvůli a vymahatelnost. Obracím se na zdravý rozum všech lidí.

Okleštěn zákazy a příkazy  půjdu cestou, kterou považuji za svou  a dobrou. Hloupé a naivní projekty pro sebe pro  tebe pro oba pro každého, který může mít a má osobní svobodu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *