Julie

Ještě zima nerozvěsila své bílé fáče po stromech u cest,  nějak se mě zastesklo po teplu.  Po jaru, co voní a dělá dobře.

Vrátím se s Julií Hanzelkovou o kousek zpět a pak zase k novému jaru a více k lidem co se chodí ohřívat a povídat.

Rozhovor o nemnoho větách patří krásné ženě, která je vojanda Ministerstva obrany a navíc čeká mrňouse.

IMG_1683

 

První otázka, proč vám trvalo tak dlouho zastavit se

Protože všechno má svůj čas. Když mi manžel asi před pěti lety vyprávěl, jak je golf úžasný sport, myslela jsem si o tom své. Že když se budu chtít procházet po louce, tak k tomu nepotřebuji tahat tašku na kolečkách s nějakýma tyčkama. Pak ale stačila jedna návštěva Snailu a roztočil se kolotoč golfománie. To máte míčky, hole, vozík, vypichovátko, korálky, čepici…

 

Kolik se ti na hřišti zatoulalo míčů označených Julie ?

Nepočítaně. Ale díky fajn lidem na Snail a jejich špatným odpalům se mi jich spousta vrátila zpátky. Funguje to asi takhle: golfista pošle míček do lesa a při jeho hledání objeví tři s nápisem Julie, které pak odevzdá v klubovně, do akvária k ostatním nalezencům. Tam si je vezmu a pošlu je zase zpátky do lesa!

 

Jakou roli hraje dostupnost?

Velkou. Nemít golfové hřiště za domem, asi bych se na něj nedostala někdy i třikrát za týden.

Vydáš se za golfem i jinam?

Ano, díky SPG tour jsem poznala několik dalších hřišť, na které se sama rozhodně nevydám. Jedním z příkladů je golf Srbsko. Tam se nám s manželem tak zalíbilo, že jsme zde později strávili pohádkový prodloužený víkend.

Tvá pomoc při organizaci turnaje pro opuštěná mimina?

Myšlenka spojit golf a dobročinnou akci se mi moc zalíbila. Informace o sbírce na kojenecký ústav v Krči, jsem šířila kde se dalo. Například kolegové v práci přispěli všichni, i když někteří až po týdnu intenzivního naléhání a pod podmínkou, že už s tím dám pokoj. Takže i díky jim jsem nakoupila nezbytnosti pro mimina.IMG_1724

Co si odnášíš z drivingu?

Dobrou náladu a čistou hlavu. Nepovedenou ránu nebo ještě více odpalů u mě spustí

proces vypuštění všech negativních emocí, které se občas v každém nashromáždí. Golf a Snail fungují jako taková mentální sauna, to špatné odejde. Akorát nevím co budu dělat až budu hrát tak dobře, že se se špatnou ranou nepotkám. Když tak nad tím přemýšlím, asi uberu v tréninku.

Natrhá ti manžel na naší louce květiny?

Haha, spíše než květiny mi při hře obvykle natrhne něco jiného. Ivo je soutěživý typ a nerad prohrává. A já zase vím, že když ho nechám vyniknout, přispěje to k domácí pohodě.

Tvé ostatní záliby?

IMG_1770

Než jsem začala chodit na golf, byly to procházky ze psem. Na Snahou se dá zvládnout oboje najednou. Ráda cestuji, dovolené trávíme s manželem v exotických desinacích. Během roku pak s kamarádkami po pražských kavárnách. Nebo jen tak ležet a číst dobrou knihu.

Kdy se zase zastavíte?

Piky je tam furt, teď v zimě dokonce “více než ty!“. A já se momentálně doma soustředím na rozšíření členské základny Snailu, ke kterému by mělo dojít začátkem července.

Snad to stačí, kdybys měl nějaké připomínky, tak dej vědět. A já na tom ještě zamakám. Hezký den Julie.

A já nemám nic, jen jsem zvědav, jaké jméno nového člena bude na míčku začátkem teplého léta.

 

 

 

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *