Miloš Knor je vášnivý golfista.

Miloš Knor po náročném tréninku na soustředění v Liberci.
Místo: Blíže nespecifikovaný zimní stadion někde na severovýchodě od Prahy
Čas: Asi tak patnáct minut do zahájení hokejového mače mezi HC Olymp a MK Klemens

M.Č. Ty Miloši..

M.K. No, co je?

Řekni mi něco o golfu.

To je malý auto, do toho se pořádně nevejdu…

Ne, já myslel golf, jako golf a ne Golf jako Golf…golf pro všechny lidi

Aha, Ty myslíš tu skvělou hru. Já úplně ten citát neznám, ale myslím, že to řekl W. Churchill a nevím, jestli to řekl přesně. On to řekl teda úplně přesně, ale já nevím, jestli to budu přesně citovat. Ale je to zhruba tak: Golf je hra, při níž je tvým úkolem dostat míček do jamky při použití nástrojů, které jsou k tomu absolutně nevhodné. A tuhle definici můžu jenom podepsat, to se nedá zlepšit.

Jo, tu skvělou hru, kterou jsme si v létě v Liberci na soustředění tak užívali.

Jak jsi málem zabil Mirka, když se Ti zlomila trojka železo a hlava hole ho minula o pár metrů? A proč se vlastně ptáš?

Protože píšu rozhovory pro nové golfové noviny. A s tou holí mi to radši nepřipomínej, dlouho jsem na to myslel. Zabít bývalého premiéra…ale jinak to byla pěkná rána. Skončil jsem metr od fangle.

Jen víc takových ran. Příště ale musíš mířit líp!

 

Čas: Asi tak deset minut do zahájení hokejového mače mezi HC Olymp a MK Klemens

Podej mi práskačku, ať si můžu zalepit chrániče.Knor

Jak dlouho vlastně hraješ golf?

Upřímně…že by 5 let? Já to fakt nevím, protože pro mě je to  zábava a já to  neřeším. Takže nějaký handicap a další věci mě vůbec nezajímají. Když se mě takhle zeptáš, já bych se musel jít podívat na web asociace, abych zjistil, jaký mám handicap.To je pro mě úplně zbytečné číslo.

Já si to pamatuji podle toho, jakým autem jsem jezdil dělat zelenou kartu.

Víš jak to je ve světě? Jsi někde v cizině, tak se tě lidi zeptají: „Hraješ golf?“ a ty odpovíš: „Hraju.“ a oni řeknou: „Půjdeme si zahrát?“ „No jasně!“ a tak si jdete zahrát. U nás je to úplně jinak: „Ahoj, hraješ golf?“ „Hraju“ „A jaký máš handicap?“ „No, 50.“ „No tak to s tebou hrát nepůjdu.“  Já mám takový pocit, že se zapomíná na to, že je to prostě sport a příjemný den. Já golf miluju proto, že když jdeš s dobrými lidmi, a já chodím vždycky s dobrými lidmi, tak si užiješ úžasných pár hodin na krásném hřišti a je to zábava. Na turnajích se to nestává, ale když si jdeš zahrát pro radost, mělo by to být pravidlem. Já jsem byl v létě několikrát hrát s Martinem Hanzalem a on mi říká: „Člověče, já chodím často hrát u nás ve Phoneixu a kdekoliv ve světě a ještě se mi nestalo, že by mě zezadu někdo tlačil tak, jako tady. U nás si chodíme na golf odpočinout, ale tady to máte nějak obráceně.“ A pak mi řekne pán, kterého pouštíme před sebe: „Já nemám tolik času, já spěchám“ Ale já mu říkám: „Já mám, já si to užívám. Já chodím na golf, když mám čas a ne když mám 15 minut a potřebuju zahrát 18 jamek.“

To by tě nebavilo, viď?

Nebavilo, já si to prostě chodím užít. Já nemám ambice, že se ze mě stane špičkový světový golfista, já tam chodím, protože mě to baví.

 

Čas: Asi tak pět minut do zahájení hokejového mače mezi HC Olymp a MK Klemens
Dejdar Tak se jdeme rozbruslit, hoši!

 

No nic, doděláme to po zápase…

Hmmm…

Čas: Asi tak dvacet minut po autogramiádě po ukončeném zápase, kde se na charitu vybralo více než osmdesát tisíc korun.

Které hřiště máš nejradši?

Já těch hřišť zas tak moc neznám, já to beru spíš podle toho, s kým jdu. Mám rád každý hřiště. Všude je to super, všude je něco.

A víš kolikáté máš hole, když nevíš, jaký máš handicap?

Vím, kolikátý mám hole, protože jsem prodal svůj první půl bag, který jsem dostal od Arnošta Balušky, za což mu moc děkuju. To je člověk, který mě přivedl ke golfu. Dal mi golfové boty, které mám mimochodem dodnes a půl bag a já jim za to pomáhal moderovat charitativní turnaj na hřišti v Harrachově, což je podle mě jedno z nejnáročnějších hřišť u nás.  Nevím, jestli jsi tam někdy hrál, ale je to kopec, kde je na jedné straně sjezdovka a na druhé golfové hřiště. Když jsem měl pocit, že už bych měl mít těch holí víc, tak jsem ten půl bag prodal a koupil si celou sadu, takže mám druhé. Ale ruce mám furt jedny a to je možná dobrá informace pro všechny golfisty, že je úplně jedno, jaké máš hole, když máš volšový ruce.

Ale na hokeji Ti to jde, góly dáváš.

M.Knor, M. Dejdar, P. Nový a další členové HC Olymp Praha na autogramiádě v Jedličkově ústavu v Liberci.

M.Knor, M. Dejdar, P. Nový a další členové HC Olymp Praha na autogramiádě v Jedličkově ústavu v Liberci.

No, to je pravda, když mi dobře nahraješ před prázdnou bránu…

A baví tě víc hokej nebo golf?

Já to takhle nemám. Já mám rád tolik sportů – hokej, golf, basket, fotbal, i když mě z toho bolí kolena. Nemůžu říct, co mám rád víc, baví mě všechno. Třeba na hokeji jsem býval kvůli vítězství nervák, ale nějak jsem pochopil, že o to nejde.

A speciálně u těch našich hokejových utkání, co?

V našem hokeji, teda pokud myslíš zápasy HC Olymp, nejde o výsledek. Jde o to, abychom pobavili diváky a vybrali nějaké peníze na bohulibou věc a to si myslím, že můžeme být s výsledkem spokojeni.

Chtěl bys svého caddyho? Když máš svého řidiče…Ne, nemyslím auto nejmenované značky…

Já si hole tlačím na vozíčku sám, ale chtěl bych ho. Ale já bych asi svého caddyho mít nemohl. On by totiž chudák strašně trpěl při mých ranách. Ono bychom záhy zjistili, že můj caddy je asi třikrát lepší golfista než já.

Hrál jsi někdy v Rakousku? Když to máš kousíček z Budějovic…

Nehrál, ale jednou mi už hrozilo, že si zahraju v Keni, ale bylo tak strašné vedro, že jsem radši nešel.

To je škoda, ne?

Nemyslím si, všechno se dá ještě dohnat. Tohle je drobnost, bylo opravdu velké horko.

Máš nějaký golfový sen?

Nemám, ale mám slíbeno, že mě vezme kamarád na St. Andrews, protože tam pracuje a na to se moc těším. Ale sen to není, ale zase mám zážitky z golfu. Třeba na tom turnaji v Harrachově, tam jsem sestřelil veverku ze stromu. To byl první den, kdy jsem držel golfové hole v ruce. Díky Arnoštovi nás pustili i na hřiště spolu s Rudou z Ostravy, dokonce i v teniskách a džínách, protože jsme neměli nic jiného na sebe. A tam se stala ta věc, že jsem odpálil míček do stromu a místo míčku dolů spadla veverka. Zvláštní bylo, že když jsme k té veverce došli tak vyskočila na ten strom a zmizela, zatímco ten míček jsme už nikdy nenašli.

No vidíš, to mi připomíná golfové turnaje SPG Tour pro lidi, kteří s golfem začínají.

To podporuju, mělo by se dělat hodně turnajů pro lidi, které s golfem začínají. Mám totiž pocit, že ti dobří golfisté zapomněli, že taky jednou začínali a byli to stejný dřeva jako jsem byl já. A to je na tom nejkrásnější.

Jak by se Ti líbilo nějaké Knorovo golfové pravidlo? Jak by mělo znít?

Po špatně zahraném míčku se usmívejte na všechny strany. Ukažte se frajeři, kdo z vás je schopen to zahrát hůř.

Možná i taková soutěž by byla dobrá.

No něco takového jsem zažil na jednom turnaji. Soutěž o nejkratší odpal. Dlouho jsem vedl, jelikož se mi podařilo míček jen závanem větru od mého driveru shodit z týčka. Kupodivu jsem nevyhrál, protože přišel borec, kterému se jeho míček odrazil od opěrné zdi a skončil s výsledkem mínus 6 metrů. A na to už nikdo neměl.

Až budeme připravovat soupisku na letošní SPG Tour, můžeme Tě pozvat?

No pochopitelně, já jsem věčný začínající golfista. Nechodím trénovat a bez tréninku to přátelé opravdu nejde.

Dnešní akce dopadla dost dobře, co? Vybráno přes osmdesát tisíc… Co Ty a charita?

Pravidelně hrajeme v listopadu s naším spolkem Komici s.r.o. benefiční představení pro charitu na které vás všechny srdečně zvu. Ale protože do listopadu je to daleko, tak se můžete přijít podívat třeba na natáčení mého nového pořadu Knorektně, jehož již natočené díly můžete shlédnout na www.icommedy.cz.

Ještě poslední otázka od naší čtenářky:Pane Knore, řekněte mi, jakou polévku máte nejradši?

Otázku zaslala Veronika Klimešová, která za ní získává sáček níže jmenované polévky s vlastnoručním podpisem mistra Knora.

 

Úplně nejraději mám polévky, které uvaří moje snoubenka Evička, ale jinak z těch co se dají koupit mám nejradši polévky Maggi!

 

Už mi dochází kazeta v mém analogovém historickém diktafonu, i baterky už nejsou nejsilnější, tak budeme muset skončit, i když se mi vůbec nechce…ale možná budeme ještě chvíli pokračovat při doplňování tekutin po zápase. Miloši, dík za rozhovor!  A ať se Ti daří nejen v golfu.

 

Já děkuji, že jsi mne vyslechl. Už dlouho jsem se chtěl vyzpovídat.

A jak říkají němci: GOLF MACHT FREI.

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *